Randki rodziców

Gdy rodzice niedawno się rozwiedli, dzieci podświadomie lub świadomie chcą mieć ich znów razem i stale myślą o nich jako o małżeństwie, mimo że są rozwiedzeni. Skłonne są uważać umówienie się na randkę za niewierność ze strony ojca czy matki, a osobę, której to dotyczy, za intruza. Dobrze jest nie spieszyć się i zachować wiele taktu przedstawiając dziecku swoją nową sympatię. Niech upłynie kilka miesięcy, aby fakt rozwodu ustalił się w świadomości dziecka jako nieodwołalny. Ważne są jego komentarze. Po jakimś czasie można podjąć temat swojej samotności i rzucić od niechcenia coś o ewentualności związania się z kimś. Nie oznacza to wcale godzenia się z tym, aby dziecko kontrolowało wasze życie na zawsze w ten sposób po prostu sygnalizujecie mu, że możliwość nawiązania bliższego kontaktu z kimś istnieje, co łatwiej mu przyjąć niż sytuację, kiedy poznaje bez uprzedzenia konkretną osobę. A kiedy dojdzie wreszcie do wspólnego obiadu w domu lub restauracji, starajcie się na początku nie okazywać oznak uczucia w stosunku do swojej sympatii, lecz przyzwyczajajcie dziecko do tego stopniowo.

Jeśli jesteś samotną matką z małymi dziećmi, które rzadko lub wcale nie widzą ojca, mogą cię najpierw prosić, byś wyszła za mąż i dała im innego „tatę”, ale potem będą prawdopodobnie okazywać oznaki zazdrości, jak tylko zauważą bliskość między tobą i mężczyzną, a już z pewnością tak będzie, gdy wyjdziesz za niego za mąż.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>