Bliźnięta cz. II

Pranie. Pieluszki jednorazowego użytku zapewniają pełną wygodę. Nadeszła ponadto pora, żeby kupić automatyczną pralkę i suszarkę, jeśli tylko pozwalają wam na to środki. Oszczędzicie w ten sposób wiele godzin pracy i bez trudu będziecie mieć zawsze świeże prześcieradełka, podkładki, koszulki, kaftaniki, śpioszki – nawet podczas deszczowej pogody.

Pranie rzeczy niemowlęcych może się odbywać codziennie lub co drugi dzień, zależnie od tego, jak rodzicom wygodniej. Prześcieradełek i podkładek nie trzeba będzie zmieniać tak często, jeśli pod podkładkami będzie leżała zawsze mała dodatkowa ceratka.

Oddawanie do pralni bielizny i odzieży pozostałych członków rodziny również oszczędzi wam wiele pracy i energii. Liczbę brudnych pieluszek można zredukować, przewijając niemowlęta w porze posiłku tylko raz – albo przed karmieniem, albo po nim.

Usprawnienia praktyczne. Mając bliźnięta musicie po prostu usprawnić sobie zajęcia domowe. Przejdźcie przez cały dom, usuwając z każdego pokoju wszystkie zbędne meble i przedmioty, które przedłużają sprzątanie. Sprzątajcie dwukrotnie rzadziej niż dotąd. Wybierzcie dla siebie i starszych dzieci ubrania, które się mniej gniotą i mniej brudzą, łatwo się piorą i nie wymagają prasowania. Przyrządzajcie potrawy, które wymagają minimum przygotowań i pilnowania. Brudne naczynia można najpierw zostawić w zlewie, w wodzie z środkiem do zmywania, a potem opłukać i zostawić na suszarce do wyschnięcia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>